Skip to content

OUR STORY

Wierzymy, że jakość ma znaczenie. Chcemy dostarczać naszym klientom niepowtarzalną biżuterię, stworzoną z dbałością o  każdy szczegół.


AFRYKAŃSKIE DARY NATURY

Afryka to kontynent bogaty w złoża niezwykłych darów natury, takich jak złoto czy diamenty. Pomimo takich bogactw, lokalna społeczność spotyka się z ogromną biedą i brakiem dostępu do podstawowych dóbr społecznych.  Firma Monamica nie tylko przykłada najwyższą uwagę do jakości produkowanej biżuterii, ale angażuje się również w pomoc lokalnej społeczności w Kamerunie – kraju, w którym od 2013 roku założyciele Firmy dzierżawią złotonośne działki, prowadząc na nich prace badawcze i eksploatacyjne, dając przy tym zatrudnienie lokalnym pracownikom.


Działalność wydobywcza prowadzona jest w sposób przyjazny dla środowiska, przestrzegane są wszelkie zasady rekultywacji terenu, co podlega skrupulatnej kontroli ze strony lokalnych przedstawicieli.

Cushion Cut Diamond

POMOC LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

Nasza przygoda z Afryką rozpoczęła się w 2013 roku – to wtedy współzałożyciel Firmy Monamica założył fundację (nazwa fundacji) mającą na celu finansowanie i rozwój rolnictwa w Afryce. Fundacja miała na celu modernizację i promocję rolnictwa wśród lokalnej społeczności oraz pozyskiwanie inwestorów, chętnych na produkcję żywności w Kamerunie.


Angażujemy się również w zapewnienie dostępu do podstawowych dóbr społecznych. Współfinansujemy domy dziecka, szpitale, szkoły prowadzone w Kamerunie. Część dochodu ze sprzedaży biżuterii marki Monamica przeznaczamy na zakup żywności, wyposażenia szkół, wyprawki oraz inne niezbędne dobra podstawowe, których tak brakuje w Afryce.

Camerun local community

KIMBERLY PROCESS

Zanim klient będzie mógł cieszyć się niezwykłym klejnotem, diament użyty do produkcji musi przejść długą drogę od wydobycia, przez oszlifowanie po oprawę w biżuterię. Skąd pewność, że na żadnym z tych etapów nie doszło do oszustwa? Każdy legalnie pozyskany diament otrzymuje odpowiednie dokumenty. Bezpośrednio po wydobyciu diamentu lokalny przedstawiciel wystawia poświadczenie kraju pochodzenia oraz Certyfikat Kimberly Process. Chąc wywieźć surowy diament za granicę kraju wydobycia – trzeba zabezpieczyć go w specjalną znakowaną, zaplombowaną skrzynkę wraz z niezbędnymi dokumentami. Bez tego żadna legalnie działająca szlifiernia nie ma prawa oszlifować kamienia. Nie każdy może handlować nieoszlifowanymi diamentami – potrzebna jest do tego specjalna koncesja.

Większość diamentów z Afryki trafia do Europy przez Szwajcarię i Belgię – kraje, w których wszelkie zasady obrotu diamentami są silnie przestrzegane. Wszystkie diamenty użyte w produkcji naszej biżuterii pochodzą z legalnych źródeł, posiadają niezbędne dokumenty i certyfikaty.

SZLIFOWANIE DIAMENTÓW

Tylko doskonały szlif pozwala wydobyć z diamentu to, co najlepsze. Wprawiony szlifierz patrząc na diament potrafi gołym okiem ocenić jakie szlify można wydobyć z surowego diamentu. Szlifowanie ma jeszcze większe znaczenie w przypadku diamentów w kolorach fantazyjnych – odpowiedni szlif nie tych pozwala na zachowanie największej masy cennego, niezwykle rzadkiego minerału, ale także wydobyć najlepszą barwę.

Diamenty użyte przy produkcji biżuterii Monamici pochodzą ze szlifierni w Belgii i Indiach, prowadzonych przez szlifierzy z doświadczeniem i wiedzą przekazywaną od pokoleń.


Jeweler working with diamond

WYSELEKCJONOWANE DIAMENTY

Produkcja biżuterii Monamici to przemyślany proces – chcąc dostarczyć najwyższej jakości klejnoty, które będą zdobić i cieszyć naszych klientów tworzymy niepowtarzalne projekty. Nabywając diamenty do naszej biżuterii doskonale wiemy, czego potrzebujemy. Współpracujący z nami selekcjonerzy wybierają najwyższej jakości diamenty pasujące idealnie do naszych projektów.

Diamond inspection

DIAMENTY Z CERTYFIKATAMI

Potwierdzeniem parametrów i jakości diamentów jest certyfikat diamentu – zawierający informacje na temat masy, koloru i szlifu diamentu, a także ocenę najważniejszych parametrów, wpływających na wartość kamieni. Istnieje wiele instytutów zajmujących się oceną jakości diamentów, firmy jubilerskie również wystawiają własne certyfikaty. Często oceny diamentów są sobie nierówne. Diamenty w naszej biżuterii posiadają certyfikaty największych i najbardziej szanowanych instytutów gemmologicznych: IGI, HRD Antwerp, GIA. Daje to gwarancję, że ocena jakości i autentyczności diamentu została wykonana przez najlepszych ekspertów w dziedzinie gemmologii.

PROJEKTOWANIE I PRODUKCJA BIŻUTERII DIAMENTOWEJ

Biżuteria Monamici projektowana i wykonywana jest w pracowniach w Belgii i Francji. Projekty wykonywane są przez kierunkowo wykształconych projektantów z dużym doświadczeniem. Potrafią zrozumieć potrzeby klientów i skomponować je zgodnie z obowiązującymi trendami w modzie i designie. Wielopokoleniowe studia jubilerskie z zaangażowaniem i pasją produkują każdy z klejnotów. Dzięki temu oferujemy naszym klientom najwyższej jakości produkty, które cieszą oczy przez długie lata i pozwalają budować  kolekcje stale rosnącej na wartości diamentowej biżuterii.

Każdy wyprodukowany przez nas klejnot jest unikatowy – nie ma dwóch takich samych pierścionków, bransoletek, kolczyków czy naszyjników. Ma to związek zarówno z unikalnymi projektami, jak również z tym, że diamenty kolorowe są niepowtarzalne. Zdarza się jednak, że Klientki szukają biżuterii doskonale odzwierciedlającej ich charakter, oczekiwania i kierunek estetyczny.

Specjalnie dla nich uruchomiliśmy usługę concierge – indywidualne projekty biżuterii dopasowane do potrzeb i charakteru Klientek.

Opinie i oczekiwania naszych klientów są dla nas najważniejsze. To na ich życzenie powstała marka Monamica. Sprzedaż ręcznie robionej biżuterii diamentowej najwyższej jakości prowadzimy od kilkunastu lat. Klienci otrzymywali od nas wszystko – wyselekcjonowane diamenty z certyfikatami największych instytutów, zaprojektowaną i wyprodukowaną przez mistrzów złotniczego i jubilerskiego rzemiosła.


Biżuteria marki Monamica trafia w najdalsze zakątki świata. Sprzedawana jest przez wyspecjalizowane sklepy internetowe, domy aukcyjne, galerie sztuki i salony jubilerskie we Francji, Niemczech, Belgii, Holandii, Danii, Norwegii, Polsce, Czechach, Hiszpanii, Chinach, Filipinach oraz Stanach Zjednoczonych.  Stała współpraca dotyczy również dużych sieci sprzedaży w Chinach. Nasi Partnerzy tworzą sieć salonów jubilerskich w Afryce Środkowej i Afryce Środkowo - Zachodniej.


Kupując biżuterię w naszym sklepie masz pewność, że zaprezentowana biżuteria jest dostępna i może zostać dostarczona nawet w ciągu 24h. Przed zakupem możesz skontaktować się z nami, a nawet obejrzeć biżuterię na żywo.

GET IN TOUCH

We value our customers greatly, and are always here to help. If you have any questions feel free to drop us a line and we will get back to you.

Language
English
Open drop down